Приховане відеоспостереження
 

Приховане відеоспостереження в Україні заборонено на законодавчому рівні та карається згідно з Кримінальним кодексом України. Ми завжди рекомендуємо клієнтам встановити мініатюрні відеокамери.

Сучасні технології відеоспостереження та передачі даних не стоять на місці. Ми постійно дізнаємося про появу інноваційних продуктів на ринку охоронного відеоспостереження.

Поява прихованого відеоспостереження була викликана потребами користувачів у певних життєвих ситуаціях робити непомітний відеоконтроль того, що відбувається.

Існує багато думок про те, що приховане відеоспостереження не повинно існувати, що в ньому немає жодної необхідності і т.д. Але існують все ж таки області, де люди постійно застосовують приховане відеоспостереження.

Приховане відеоспостереження створюється за допомогою міні відеокамер. Приховані мініатюрні відеокамери мають крихітні розміри та не помітні оточуючим.

Все обладнання для прихованого відеоспостереження має невеликі розміри і виконане з метою невидимого приміщення в різні елементи інтер'єру.

Сучасне приховане відеоспостереження не обов'язково передбачає якісь шпигунські цілі та хитрощі. Так користувачі хочуть встановити приховане охоронне відеоспостереження з метою забезпечення безпеки. Наприклад, керівництво торгових підприємств і магазинів часто встановлюють приховане відеоспостереження визначення злодіїв серед персоналу.

Звичайні користувачі можуть організовувати приховане відеоспостереження для контролю дій домашнього персоналу або няні.

Прихований відеоспостереження має свої певні плюси у використанні:

Приховані відеокамери надійно захищені від вандалізму та будь-якого пошкодження, оскільки їх просто не видно.

Злочинці або зловмисники не намагаються обійти область огляду відеокамери, адже вони не бачать, де вона встановлена.

Добропорядні люди не почуваються неспокійними щодо зйомки, оскільки не знають про її наявність.

Незважаючи на всі переваги прихованого відеоспостереження та незалежно від цілей його використання, приховане відеоспостереження офіційно заборонено в Україні. Крім того, Кримінальний Кодекс України передбачає штрафні санкції та покарання за його використання.

У зв'язку з цим ми не рекомендуємо нашим клієнтам встановлювати приховане відеоспостереження. Більш того якщо розглянути більш детально систему безпеки на об'єкті, де користувач хоче встановити приховане відеоспостереження, то завжди можна знайти плюси в установці видимих відеокамер.

До того ж для більшості людей реально, що зазвичай цілі встановлення прихованого відеоспостереження не зовсім етичні і завжди мають на увазі якийсь прихований намір. Наприклад, ревнивий чоловік встановлює у своєму будинку приховане відеоспостереження за дружиною і хоче викрити її в чомусь непристойному. Або начальник хоче зловити підлеглого «на гарячому».

Як бачите всі ці цілі дуже низького порядку і такими методами можна досягти негативного ефекту.

Наші фахівці з багаторічним досвідом роботи вже давно переконалися в тому, що відкрите та помітне для людей відеоспостереження ефективніше та дає кращі результати.

Так наявність відомих камер відеоспостереження завжди відлякує зловмисників, і вони не хочуть зняти відео. Присутність видимих відеокамер у будинку завжди дисциплінує домашній персонал.

Відкрита установка відеоспостереження в офісі чи підприємстві зобов'язує співробітників поводитися більш розсудливо та старанніше виконувати свої робочі обов'язки.

Немає нічого гіршого, ніж обмеження прав людини настільки, щоб тримати його в невіданні.

Компанія «ВІДЕОКАМЕРИ» рекомендує завжди інформувати відвідувачів об'єкта, що охороняється, про наявність відеоспостереження і робити його відомим, щоб кожен знав про те, що в цьому приміщення все під контролем.

 

МИ НЕ ПРОДАЄМО ПРИХОВАНІ КАМЕРИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯІ НЕ ВСТАНОВЛЮЄМО СХОВАНІ СИСТЕМИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ. ТАКІ ДІЇ ЗАБОРОНЕНІ ТА КАРАЮТЬСЯ ЗГІДНО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ.

Кримінальний кодекс України

Стаття 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації

1. Незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання - караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк. 

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років. 

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років. 

{ Стаття 359 в редакції Закону N 2338-VI від 15.06.2010 }